Viatge als escacs. Perles d'aquí. Els escacs a Catalunya
Índex dels articles Perles d'aquí Reportatges Miscel·lània Sobre el blog  
 

Perles de Catalunya

Índex de jugadors

   
 > ÍNDEX DE PARTIDES
 > ÍNDEX D'OBERTURES
 
 

A

     


Dinamarca Aagaard, Jacob    
  Jacob Aagaard vs. Paco Vallejo Campionat d'Espanya de clubs, Divisió d'Honor (Torrelavega) 2007
Catalunya Abril, Ramon José    
  Francisco Javier Losada vs. Ramon José Abril 30è Obert Internacional de Badalona 2004
Cuba Almeida, Omar    
  Omar Almeida vs. Joan Manel Marches 6è Obert Internacional d'Esparraguera 2005
Ucraïna Alexandrova, Olga    
  Olga Alexandrova vs. Ana Matnazde Campionat d'Espanya femení (Linares) 2013
Catalunya Alonso Moyano, Jonathan    
  Jonathan Alonso vs. Darko Anic Matx amistós Catalunya vs. França. Balneari de Vichy 2000
Catalunya Alonso Rosell, Alvar    
  Fabien Libiszewski vs. Alvar Alonso Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d’Honor 2014
Catalunya Alsina Leal, Daniel    
  Florian Grafl vs. Daniel Alsina Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor 2009
  Daniel Alsina vs. David Navara Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor 2010
  Daniel Alsina vs. Yasser Seirawan 16è Magistral Ciutat de Barcelona 2011
  Daniel Alsina vs. Guillem Arias 15è Obert Internacional de Sants 2013
Catalunya Anguera Maestro, Jaume    
  Jaume Anguera vs. Antonio Medina Campionat d'Espanya individual (Palma de Mallorca) 1967
Serbia Anic, Darko    
  Jonathan Alonso vs. Darko Anic Matx amistós Catalunya vs. França. Balneari de Vichy 2000
Catalunya Arias Boo, Guillem    
  Daniel Alsina vs. Guillem Arias 15è Obert Internacional de Sants 2013
Espanya Arnold, Felipe     
  José Manuel Gil vs. Felipe Arnold Campionat d'Espanya pert equips 1996
Suècia Aronsson, Marten    
  Marten Aronsson vs. José Eduardo Martínez 16è Obert Internacional de Sants 2014
Georgia Aroshidze, Levan    
  Kidambi Sundararajan vs. Levan Aroshidze 38è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2015
Catalunya Asis Gargatagli, Hipòlit    
  Erik Martínez vs. Hipòlit Asís 1r Tancat Internacional de Montcada 2013
Catalunya Avila Jiménez, Xavier    
  Xavier Àvila vs Orelvis Pérez 7è Obert de Vilafranca del Penedès 2013
Catalunya Aymerich, Eduard     
  Eduard Aymerich vs. Marc Balagué Campionat Territorial de Girona 2016
Catalunya Ayza Leon, David    
  David Ayza vs. Leonardo Valdés 17è Obert Internacional Sant Martí 2015
       

B

     


Catalunya Balagué, Marc     
  Eduard Aymerich vs. Marc Balagué Campionat Territorial de Girona 2016
Hongria Balogh, Csaba    
  Li Chao vs. Csaba Balogh 19è Magistral Ciutat de Barcelona 2014
Colòmbia Barrientos Chavarriada, Sergio    
  Sergio Barrientos vs. Fernando Peralta 6è Obert Internacional de Sants 2004
India Baskaran, Adhiban    
  Adhiban Baskaran vs. Vladimir Burmakin 15è Obert Internacional de Sants 2013
Catalunya Beltran Rueda, Santiago    
  Alejandro Pablo vs. Santiago Beltrán Lliga Catalana d'Escacs. Play off 2013
Alemanya Berelowitsch, Alexander     
  Christian Seel vs. Alexander Berelowitsch Bundesliga 2007
Catalunya Bofill, Alexandre    
  Azer Mirzoev vs. Alexandre Bofill 7è Obert de Internacional de Banyoles 2004
Moldàvia Bologan, Victor    
  Victor Bologan vs. Jan Timman 11è Magistral Ciutat de Barcelona 2006
Italia Bonafede, Alessandro     
  Alessandro Bonafede vs. Martí Mayo 2n Sunway Chess Festival (Sitges) 2015
Cuba Borges, Juan    
  Miquel Castells vs. Juan Borges 31è Obert Internacional de Sitges 2005
Italia Brunello , Sabino    
  Sabino Brunello vs. Davit Shengelia Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) 2008
Holanda Burg, Twan    
  Twan Burg vs. Adrian Suárez 13è Obert Internacional Sants 2011
Rússia Burmakin, Vladimir     
  Adhiban Baskaran vs. Vladimir Burmakin 15è Obert Internacional de Sants 2013
       

C

     


Catalunya Canal Oliveras, Joan    
  Joan Canal vs. Amador Rodríguez Lliga Catalana d'Escacs 2010
Colòmbia Carlsson, Pontus    
  Pontus Carlsson vs. Orelvis Pérez 34è Obert de Barberà del Vallès 2011
Xile Castellanos, Renier    
  Pau Juan vs. Renier Castellanos 21è Obert Internacional de Balaguer 2013
Catalunya Castells Briones, Miquel    
  Miquel Castells vs. Juan Borges 31è Obert Internacional de Sitges 2005
India Chanda, Sandipan    
  David Pardo vs. Sandipan Chanda Tradewise Gibraltar Chess Festival 2014
Xina Chao, Li    
  Li Chao vs. Csaba Balogh 19è Magistral Ciutat de Barcelona 2014
Catalunya Clopes Llahi, Judit    
  Judit Clopés vs. Salome Khazhomia Campionat d'Europa femení Sub16, Šibenik (Croàcia) 2007
Perú Córdova, Emilio     
  Emilio Córdova vs. Fernando Peralta 24è Obert Internacional de Montcada 2016
Perú Cori, Jorge    
  Jorge Cori vs. Andrés Gallego 17è Obert Internacional de Sants 2015
Perú Cruz, Cristhian    
  Cristhian Cruz vs. Jaime Alexander Cuartas Tancat GM - 80 aniversari Club d'Escacs Mollet 2011
Colòmbia Cuartas, Jaime Alexander     
  Jaime Alexander Cuartas vs. Arian González 36è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges 2010
  Cristhian Cruz vs. Jaime Alexander Cuartas Tancat GM - 80 aniversari Club d'Escacs Mollet 2011
  Sagar Shah vs. Jaime Alexander Cuartas 22è Obert Internacional de Montcada 2014
       

D

     


Catalunya De La Riva Aguado, Oscar    
  Òscar de la Riva vs. Kevin Spraggett 16è Magistral Ciutat Barcelona 2011
India Dhopade, Swapnil     
  Swapnil Dhopade vs. Marc Narciso 38è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2015
Catalunya Diaz Camallonga, Carles    
  Kevel Oliva vs. Carles Diaz 37è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2014
Catalunya Dominguez Pons, Eric    
  Eric Dominguez vs. Jorge Armando González Tancat MI Sant Martí 2009
       

E

     


Colòmbia Escobar Forero, Alder    
  Alder Escobar vs. Yuniesky Quesada 3r Obert Internacional de Sabadell 2010
Catalunya Esplugas Esteve, Vicenç    
  Ramon Solans vs. Vicenç Esplugas Tancat de Tàrrega 2010
       

F

     


Catalunya Fernández Aguado, Enrique    
  Enric Fernández vs. Julio Granda 24è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges 1998
Catalunya Fernández Díaz Mascort, Miquel     
  Miquel Fernández Díaz vs. Ricardo Langa Campionat Territorial de Barcelona 2001
Brasil Fier, Alexandr     
  Alexandr Fier vs. Joseph Ryan 2n Obert Internacional de Sabadell 2009
Xile Flores, Mauricio     
  Mauricio Flores vs. Filip Pancevski 21è Obert Internacional de Montcada 2013
Catalunya Fluvià Poyatos, Joan    
  Ivan Sokolov vs. Joan Fluvià 17è Magistral Ciutat de Barcelona 2012
Catalunya Fluvià Poyatos, Jordi    
  Jordi Fluvià vs. Manel Granados Campionat d'Espanya absolut 2004
  Jordi Fluvià vs. Thomas Willemze Lliga Catalana d'Escacs 2014
Paraguai Franco Ocampos, Zenón    
  Zenón Franco vs. Alfonso Romero 1r Obert Internacional de Barberà del Vallès 1993
       

G

     


Colòmbia Gallego, Andrés      
  Jorge Cori vs. Andrés Gallego 17è Obert Internacional de Sants 2015
Mèxic García, José    
  Fernando Peralta vs. José García 32è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2009
Espanya García, Leontxo    
  José Manuel Gil vs. Leontxo García Benidorm 1983
Georgia Gelashvili, Tamaz     
  Tamaz Gelashvili vs. Thomas Luther 15è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer 2007
Catalunya Gil González, José Manuel     
  José Manuel Gil vs. Leontxo García Benidorm 1983
  José Manuel Gil vs. Felipe Arnold Campionat d'Espanya pert equips 1996
  Matías Mingo vs. José Manuel Gil Lliga Catalana d'Escacs, Primera divisió 2003
Catalunya Gómez Jurado, Luis Alberto     
  Adrian Randazzo vs. Luis Alberto Gómez 4rt Obert Internacional de Sabadell 2011
Espanya Gonzalez Garcia, Jose    
  José González vs. Aleksandr Ipàtov Lliga Catalana d'Escacs 2011
Cuba González Pérez, Arian    
  Jaime Alexander Cuartas vs. Arian González 36è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges 2010
Catalunya Gonzalez Vericat, Sergi    
  Sergi González vs. Lluís Maria Perpinyà 39è Obert Internacional de Badalona 2013
Colòmbia González, Jorge Armando     
  Yuri Solodovnichenko vs. Jorge Armando González 10è Obert Internacional d'escacs de Figueres Miquel Màs 2009
  Eric Dominguez vs. Jorge Armando González Tancat MI Sant Martí 2009
Alemanya Grafl, Florian    
  Florian Grafl vs. Daniel Alsina Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor 2009
Catalunya Granados Gomez, Manuel    
  Manel Granados vs. Xavier Serrano 1r Obert Internacional Vila de Poblenou 2001
  Jordi Fluvià vs. Manel Granados Campionat d'Espanya absolut 2004
Perú Granda, Julio    
  Enric Fernández vs. Julio Granda 24è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges 1998
Cuba Guerra, José Angel     
  Erik Martinez vs. José Angel Guerra 21è Obert Internacional de Montcada 2013
       

H

     


Canadà Hansen, Eric     
  Eric Hansen vs. Marc Narciso 18è Magistral Ciutat de Barcelona 2013
Catalunya Herms Agulló, Jordi    
  Alejandro Ríos vs. Jordi Herms Campionat Individual de Catalunya 2004
Cuba Hernández , Holden    
  Lluis Maria Perpinyà vs. Holden Hernández 14è Obert Internacional Sant Martí 2012
Catalunya Hernando Rodrigo, Julio    
  Lluís Omar vs. Julio Hernando 2n Open Districte de Chamartin 2013
Regne Unit Hodgson, Julian    
  Leonardo Valdés vs. Julian Hodgson Olimpada d'escacs d'Istanbul 2000
       

I

     


Catalunya Ibañez Tarradellas, Eduard    
  Eduard Ibáñez vs. Josep Ortiz Lliga Catalana d'Escacs 2003
Catalunya Illescas, Miguel    
  Miguel Illescas vs. Josep Ortiz 7è Obert Internacional de Badalona 1981
Ucraïna Ipàtov, Aleksandr     
  Aleksandr Ipàtov vs. Víctor Vehí 33è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2010
  José González vs. Aleksandr Ipàtov Lliga Catalana d'Escacs 2011
       

J

     


Catalunya Juan Bartroli, Pau    
  Pau Juan vs. Renier Castellanos 21è Obert Internacional de Balaguer 2013
       

K

     


Kazakhstan Kahzgaleyev , Murtas    
  Joan Manuel Velasco vs. Murtas Kazhgaleyev 9è Obert Internacional de Tarragona 2008
República Txeca Kalod , Radek    
  Radek Kalod vs. Marc Narciso Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor 2006
Georgia Khazhomia, Salome     
  Judit Clopés vs. Salome Khazhomia Campionat d'Europa femení Sub16, Šibenik (Croàcia) 2007
Israel Khogan, Arthur    
  Antonio Torrecillas vs. Arthur Kogan Lliga Catalana d'Escacs 2000
  Mauricio Vassallo vs. Arthur Khogan 8è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2000
Rússia Korneev, Oleg    
  Víctor Vehí vs. Oleg Korneev 11è Magistral de Elgoibar 2001
Suissa Kortxnoi, Víktor      
  Víktor Kortxnoi vs. Víktor Moskalenko 9è Magistral Ciutat de Barcelona 2004
       

L

     


Catalunya Lacasa Díaz, Josep Anton    
  Jiri Stocek vs. Josep Anton Lacasa 5è Obert Internacional de Sants 2003
Catalunya Langa, Ricardo     
  Miquel Fernández-Díaz vs. Ricardo Langa Campionat Territorial de Barcelona 2001
França Libiszewski, Fabien    
  Fabien Libiszewski vs. Alvar Alonso Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d’Honor 2014
Catalunya Lillo Castany, Victor    
  Víctor Lillo vs. David Norwood 30è Obert Internacional d'Andorra 2012
Catalunya Losada Carrera, Francisco Javier    
  Francisco Javier Losada vs. Ramon José Abril 30è Obert Internacional de Badalona 2004
Alemanya Luther, Thomas    
  Tamaz Gelashvili vs. Thomas Luther 15è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer 2007
       

M

     


Catalunya Magem, Jordi    
  Jordi Magem vs. Marc Narciso Campionat d'Espanya absolut 1999
Catalunya Marches Ríos, Joan Manuel    
  Omar Almeida vs. Joan Manel Marches 6è Obert Internacional d'Esparraguera 2005
Romania Marin, Mihail     
  Mihail Marin vs. Aleksei Shirov Campionat d'Espanya per equips (Barcelona) 2000
Catalunya Martín González, Àngel     
  Ángel Martín vs. Maia Txiburdanidze Tancat Costa Catalana 1979
Catalunya Martin, Carles     
  Lluis Sánchez vs. Carles Martin 2n Obert Internacional Tupinamba 2006
Perú Martínez Alcántara, José Eduardo    
  Marten Aronsson vs. José Eeduardo Martínez 16è Obert Internacional de Sants 2014
Catalunya Martínez Ramírez, Erik    
  Erik Martinez vs. José Angel Guerra 21è Obert Internacional de Montcada 2013
  Erik Martínez vs. Hipòlit Asís 1r Tancat Internacional de Montcada 2013
Georgia Matnazde, Ana    
  Olga Alexandrova vs. Ana Matnazde Campionat d'Espanya femení (Linares) 2013
Catalunya Mayo Casademont, Martí    
  Alessandro Bonafede vs. Martí Mayo 2n Sunway Chess Festival (Sitges) 2015
Catalunya Medina, Antonio    
  Jaume Anguera vs. Antonio Medina Campionat d'Espanya individual (Palma de Mallorca) 1967
Armenia Melkumyan, Hrant     
  Yuniesky Quesada vs. Hrant Melkumyan 18è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer 2010
Catalunya Méndez, Fernando     
  Eduard Perales vs. Fernando Méndez Lliga Catalana d'Escacs, 1a Divisió 2004
Catalunya Mingo Fernández, Matias    
  Matías Mingo vs. José Manuel Gil Lliga Catalana d'Escacs, Primera divisió 2003
Catalunya Miralles Sánchez, Josep     
  Josep Miralles vs. Axel Ornstein Rilton Cup (Suecia) 1978
Azerbaidjan Mirzoev , Azer    
  Azer Mirzoev vs. Alexandre Bofill 7è Obert de Internacional de Banyoles 2004
Catalunya Montilla, Esteban     
  Marc Verdaguer vs. Esteban Montilla 2n Obert de la Barceloneta 2002
Ucraïna Moskalenko, Víktor     
  Víktor Kortxnoi vs. Víktor Moskalenko 9è Magistral Ciutat de Barcelona 2004
Armenia Movsesian, Sergei     
  Evgeny Postny vs. Sergei Movsesian Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) 2008
Perú Muñoz, Miguel    
  Miguel Muñoz vs. Pedrag Nikolic 17è Magistral Ciutat de Barcelona 2012
       

N

     


Estats Units Nakamura, Hikaru     
  Josep Oms vs. Hikaru Nakamura 12è Magistral Ciutat Barcelona 2007
Catalunya Narciso Dublan, Marc    
  Jordi Magem vs. Marc Narciso Campionat d'Espanya absolut 1999
  Radek Kalod vs. Marc Narciso Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor 2006
  Eric Hansen vs. Marc Narciso 18è Magistral Ciutat de Barcelona 2013
  Swapnil Dhopade vs. Marc Narciso 38è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2015
Regne Unit Navara, David    
  Daniel Alsina vs. David Navara Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor 2010
Catalunya Navarro Pérez, Manel    
  Oriol Urrutia vs. Manel Navarro 17è Obert Internacional de Sants 2015
Bòsnia-Herzegovina Nikolic, Pedrag     
  Miguel Muñoz vs. Pedrag Nikolic 17è Magistral Ciutat de Barcelona 2012
Regne Unit Norwood, David     
  Víctor Lillo vs. David Norwood 30è Obert Internacional d'Andorra 2012
       

O

     


Cuba Oliva, Kevel     
  Kevel Oliva vs. Carles Diaz 37è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2014
  Kevel Oliva vs. Shyam Sundar 18è Obert Internacional Sant Martí 2016
Catalunya Omar Aziz, Lluis     
  Lluís Omar vs. Julio Hernando 2n Open Districte de Chamartin 2013
Catalunya Oms Pallissé, Josep    
  Josep Oms vs. Hikaru Nakamura 12è Magistral Ciutat Barcelona 2007
Suècia Ornstein, Axel    
  Josep Miralles vs. Axel Ornstein Rilton Cup (Suecia) 1978
Catalunya Ortiz, Josep     
  Eduard Ibáñez vs. Josep Ortiz Lliga Catalana d'Escacs 2003
  Miguel Illescas vs. Josep Ortiz 7è Obert Internacional de Badalona 1981
       

P

     


Venezuela Pablo, Alejandro     
  Alejandro Pablo vs. Santiago Beltrán Lliga Catalana d'Escacs. Play off 2013
Macedònia Pancevski, Filip       
  Mauricio Flores vs. Filip Pancevski 21è Obert Internacional de Montcada 2013
Argentina Panelo Muñoz, Marcelo    
  Marcelo Panelo vs. Vladimir Petkov 3r Obert Internacional de Llucmajor 2014
Espanya Pardo Simon, David    
  David Pardo vs. Sandipan Chanda Tradewise Gibraltar Chess Festival 2014
Catalunya Perales Galindo, Eduard    
  Eduard Perales vs. Fernando Méndez Lliga Catalana d'Escacs, 1a Divisió 2004
Argentina Peralta, Fernando    
  Fernando Peralta vs. José García 32è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2009
  Sergio Barrientos vs. Fernando Peralta 6è Obert Internacional de Sants 2004
  Emilio Córdova vs. Fernando Peralta 24è Obert Internacional de Montcada 2017
Cuba Pérez Mitjans, Orelvis     
  Pontus Carlsson vs. Orelvis Pérez 34è Obert de Barberà del Vallès 2011
  Xavier Àvila vs Orelvis Pérez 7è Obert de Vilafranca del Penedès 2013
Catalunya Perpinyà, Lluís Maria    
  Lluis Maria Perpinyà vs. Holden Hernández 14è Obert Internacional Sant Martí 2012
  Sergi González vs. Lluís Maria Perpinyà 39è Obert Internacional de Badalona 2013
Bulgaria Petkov, Vladimir     
  Marcelo Panelo vs. Vladimir Petkov 3r Obert Internacional de Llucmajor 2014
Israel Postny , Evgeny    
  Evgeny Postny vs. Sergei Movsesian Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) 2008
       

Q

     


Cuba Quesada Perez, Yuniesky    
  Yuniesky Quesada vs. Hrant Melkumyan 18è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer 2010
  Alder Escobar vs. Yuniesky Quesada 3r Obert Internacional de Sabadell 2010
       

R

     


Regne Unit Rahal, Michael    
  Michael Rahal vs. Petar Velikov Campionat de França per Equips 2006
Argentina Randazzo, Adrian    
  Adrian Randazzo vs. Luis Alberto Gómez 4rt Obert Internacional de Sabadell 2011
França Riff, Jean-Noël      
  Jean-Noël Riff vs. Jan Sprenger Basel Masters 2016
Colòmbia Ríos, Alejandro    
  Alejandro Ríos vs. Jordi Herms Campionat Individual de Catalunya 2004
Cuba Rodríguez, Amador    
  Joan Canal vs. Amador Rodríguez Lliga Catalana d'Escacs 2010
Catalunya Romero Holmes, Alfonso    
  Zenón Franco vs. Alfonso Romero 1r Obert Internacional de Barberà del Vallès 1993
  Dmitry Svetushkin vs. Alfonso Romero 35a Olimpíada d'Escacs, Bled (Eslovenia) 2002
Irlanda Ryan, Joseph     
  Alexandr Fier vs. Joseph Ryan 2n Obert Internacional de Sabadell 2009
       

S

     


Catalunya Sánchez Criado, Lluís    
  Lluis Sánchez vs. Carles Martin 2n Obert Internacional Tupinamba 2006
Alemanya Seel, Christian    
  Christian Seel vs. Alexander Berelowitsch Bundesliga 2007
Siria Seirawan, Yasser     
  Daniel Alsina vs. Yasser Seirawan 16è Magistral Ciutat de Barcelona 2011
Catalunya Serrano Aspa, Xavier    
  Manel Granados vs. Xavier Serrano 1r Obert Internacional Vila de Poblenou 2001
India Shah, Sagar    
  Sagar Shah vs. Jaime Alexander Cuartas 22è Obert Internacional de Montcada 2014
Georgia Shengelia, Davit    
  Sabino Brunello vs. Davit Shengelia Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) 2008
Letònia Shirov, Aleksei     
  Mihail Marin vs. Aleksei Shirov Campionat d'Espanya per equips (Barcelona) 2000
India Shyam Sundar M.    
  Kevel Oliva vs. Shyam Sundar 18è Obert Internacional Sant Martí 2016
Espanya Silva, Julio    
  Sergi Subirats vs. Julio Silva 33è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2010
Catalunya Simon Padros, Emili    
  Emili Simon vs. Román Torán Campionat d'Espanya per equips 1976
Bòsnia-Herzegovina Sokolov, Ivan     
  Ivan Sokolov vs. Joan Fluvià 17è Magistral Ciutat de Barcelona 2012
Catalunya Solans, Ramon    
  Ramon Solans vs. Vicenç Esplugas Tancat de Tàrrega 2010
Catalunya Soler, Plàcid    
  Plàcid Soler vs. Savielly Tartakower Torneig d'escacs de l'Exposició Universal de Barcelona 1929
Ucraïna Solodovnichenko, Yuri    
  Yuri Solodovnichenko vs. Jorge Armando González 10è Obert Internacional d'escacs de Figueres Miquel Màs 2009
Canadà Spraggett, Kevin    
  Òscar de la Riva vs. Kevin Spraggett 16è Magistral Ciutat Barcelona 2011
Holanda Sprenger, Jan Michael    
  Jean-Noël Riff vs. Jan Sprenger Basel Masters 2016
República Txeca Stocek , Jiri    
  Jiri Stocek vs. Josep Anton Lacasa 5è Obert Internacional de Sants 2003
Espanya Suárez, Adrian     
  Twan Burg vs. Adrian Suárez 13è Obert Internacional Sants 2011
Catalunya Subirats Ruiz, Sergi    
  Sergi Subirats vs. Julio Silva 33è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2010
India Sundararajan, Kidambi     
  Kidambi Sundararajan vs. Levan Aroshidze 38è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2015
Moldàvia Svetushkin, Dmitry    
  Dmitry Svetushkin vs. Alfonso Romero 35a Olimpíada d'Escacs, Bled (Eslovenia) 2002
       

T

     


Polònia Tartakower, Savielly      
  Plàcid Soler vs. Savielly Tartakower Torneig d'escacs de l'Exposició Universal de Barcelona 1929
Holanda Timman, Jan    
  Victor Bologan vs. Jan Timman 11è Magistral Ciutat de Barcelona 2006
Espanya Torán, Román     
  Emili Simon vs. Román Torán Campionat d'Espanya per equips 1976
Catalunya Torrecillas Martinez, Antoni    
  Antonio Torrecillas vs. Arthur Kogan Lliga Catalana d'Escacs 2000
Georgia Txiburdanidze, Maia    
  Ángel Martín vs. Maia Txiburdanidze Tancat Costa Catalana 1979
       

U

     


Catalunya Ubach Miralda, Marcel    
  Marcel Ubach vs. Víctor Vehí Lliga Catalana d'Escacs 1989
Catalunya Urrutia, Oriol      
  Oriol Urrutia vs. Manel Navarro 17è Obert Internacional de Sants 2015
       

V

     


Costa Rica Valdés, Leonardo    
  Leonardo Valdés vs. Julian Hodgson Olimpada d'escacs d'Istanbul 2000
  David Ayza vs. Leonardo Valdés 17è Obert Internacional Sant Martí 2015
Espanya Vallejo Pons, Paco    
  Jacob Aagaard vs. Paco Vallejo Campionat d'Espanya de clubs, Divisió d'Honor (Torrelavega) 2007
Argentina Vassallo Barroche, Mauricio    
  Mauricio Vassallo vs. Arthur Khogan 8è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2000
Catalunya Vehi Bach, Victor    
  Marcel Ubach vs. Víctor Vehí Lliga Catalana d'Escacs 1989
  Víctor Vehí vs. Oleg Korneev 11è Magistral de Elgoibar 2001
  Aleksandr Ipàtov vs. Víctor Vehí 33è Obert Internacional de Barberà del Vallès 2010
Catalunya Velasco, Joan Manuel     
  Joan Manuel Velasco vs. Murtas Kazhgaleyev 9è Obert Internacional de Tarragona 2008
Bulgaria Velikov, Petar    
  Michael Rahal vs. Petar Velikov Campionat de França per Equips 2006
Catalunya Verdaguer Muntanya, Marc    
  Marc Verdaguer vs. Esteban Montilla 2n Obert de la Barceloneta 2002
       

W

     


Holanda Willemze, Thomas    
  Jordi Fluvià vs. Thomas Willemze Lliga Catalana d'Escacs 2014




Per fer possible aquest projecte, he demanat l'aportació d'una partida de forma desinteressada a jugadors de la Federació catalana d'escacs titulats: Grans Mestres, Mestres Internacionals, Mestres Fide i Mestres Catalans.

També s'han avingut a participar escaquistes estrangers actualment no federats aquí, però que han deixat una empremta en els escacs de Catalunya.
  He unificat l'estil de les anotacions de les partides a fi de que el conjunt tingui certa coherència, mantenint al màxim els comentaris originals. Algunes partides s'han traduït de l'anglès, del francès i del castellà. Qualsevol imprecisió en els comentaris i les anàlisis de les partides és atribuïble a mi.


 


   Llicència de Creative Commons Viatge als escacs · Pau Pascual Contacta